Strona główna

Witaj na stronach Almanachu Historycznego, czyli próby stworzenia jak najpełniejszego kompendium wiedzy przydatnej podczas odtwarzania historii w naszych czasach.

Ogólne informacje

Almanach w obecnej formie ciągle wymaga jeszcze bardzo wiele pracy, by stać się prawdziwie przydatną publikacją. Dlatego zachęcam wszystkich do dodawanie informacji od siebie, wystarczy stworzyć użytkownika - to do niczego NIE zobowiązuje!
Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania systemu proszę spisywać tutaj lub wysyłać pocztą elektroniczną na adres sauron(at)ordugh . org.
Wszelkie propozycje zmian działania Almanachu proszę wpisywać tutaj.

Losowa ilustracja

Pokój w Karłowicach został podpisany 26 stycznia 1699, w mieście, które obecnie nazywa się Sremski Karlovci. Kończył on wojnę pomiędzy państwami Ligi Świętej. Rysunek przedstawia miejsce podpisania pokoju, dom specjalnie wybudowany w tym celu, z rozmieszczeniem izb na wzór pałacu w Rijswijk (brak na fotografii) oraz obozy poszczególnych stron....

Losowy artykuł

Klaret

Klaret (ang. "claret", st. ang. "clarrey") od łacińskiego "clarus" (jasny, czysty, przeźroczysty) to czerwone wino z Bordeaux lub napój korzenny na bazie wina białego. Historycznie, od średniowiecza, zwrot określał jasne czerwone (wręcz różowe) wino pochodzące z Bordeaux<ref>{{cytuj stronę | url = http://www.winespectator ... Patrz dalej >>>