Strona główna

Witaj na stronach Almanachu Historycznego, czyli próby stworzenia jak najpełniejszego kompendium wiedzy przydatnej podczas odtwarzania historii w naszych czasach.

Ogólne informacje

Almanach w obecnej formie ciągle wymaga jeszcze bardzo wiele pracy, by stać się prawdziwie przydatną publikacją. Dlatego zachęcam wszystkich do dodawanie informacji od siebie, wystarczy stworzyć użytkownika - to do niczego NIE zobowiązuje!
Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania systemu proszę spisywać tutaj lub wysyłać pocztą elektroniczną na adres sauron(at)ordugh . org.
Wszelkie propozycje zmian działania Almanachu proszę wpisywać tutaj.

Losowa ilustracja

Emblemat kupiecki (ang. roundel), wykonany na szkle. Najprawdopodobniej znak/symbol cechowy, informujący czym dany kupiec się zajmował (np. wywieszany przed sklepem, wprawiany w okno etc.). Obraz przedstawia magazyn i kupca warzącego towar. Ciekawostkę stanowi fakt, że liny w wadze są nie równej długości...

Losowy artykuł

Kamień (miara)

Kamień - jednostka masy, miara objętości lub wagi, stanowiła wielokrotność funta; rozróżniano kamienie małe i wielkie (od 10 do 32 funtów).... Patrz dalej >>>