Almanach:Zmiana nazwy strony

Jeśli z jakichś powodów stworzyłeś stronę, która ma złą nazwę (być może zrobiłeś w nazwie literówkę albo strona nie spełnia zasad nazywania stron) powinieneś przenieść jej zawartość na stronę o właściwej nazwie.

Możesz to zrobić "na piechotę", tworząc nową stronę z właściwą nazwą, przenieść zawartość starej strony do nowej i wreszcie zgłosić starą do skasowania (na stronie Almanach:Strony do skasowania).

Dużo prościej jest jednak użyć gotowego mechanizmu przenoszenia stron, który jest dostępny dla wszystkich zalogowanych użytkowników. Należy najpierw wyświetlić stronę, która ma ulec przeniesieniu. Następnie należy kliknąć w bocznym menu na opcję "Przenieś". W formularzu należy wpisać starannie prawidłową nazwę nowej strony i kliknąć klawisz "przenieś". Na skutek tej operacja cała zawartość starej strony (razem z historią i dyskusją) zostanie przeniesiona do nowej strony, a na starej stronie zostanie założone automatycznie przekierowanie do nowej. Jeśli nowa strona już istnieje, oprogramowanie "poinformuje" Cię o tym i zablokuje całą operację.

Starą stronę (na której jest teraz przekierowanie do nowej), można albo zgłosić do skasowania, albo pozostawić. Jeśli chcesz zmienić nazwę z powodu błędu literowego lub ortograficznego, lepiej jest ją zgłosić do skasowania. Jeśli jednak stara nazwa jest tylko gorszą alternatywą dla nowej (np: zamiast "dwuręczny miecz" chcesz żeby miała nazwę "miecz dwuręczny") być może lepiej jest zostawić na starej przekierowanie, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo, że potencjalny czytelnik ją odnajdzie.