Almanach:Bieżące wydarzenia

Wersja z dnia 14:45, 25 sie 2009 autorstwa Sauron (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „== 25 Sierpnia 2009 == : '''Przenosiny na nowy silnik''' Z wielu powodów, a głównie z braku możliwości upgradów istniejącego silnika MedaWiki (był bardzo intens…”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

25 Sierpnia 2009

Przenosiny na nowy silnik

Z wielu powodów, a głównie z braku możliwości upgradów istniejącego silnika MedaWiki (był bardzo intensywnie zmodyfikowany bez zachowania kompatybilności z główną gałęzią) - przełączyliśmy Almanach na nowa wersję MedaWiki 1.15. Zostały skopiowane wszystkie stare artykuły. Nie została skopiowana baza użytkowników (za dużo pracy, a i tak niestety większość z Was nie logowała się od bardzo dawna - na życzenie mogę przenieść dane).

26 Października 2006

Czyszczenie

Przegląd części funkcjonalności Almanachu. Poprawki w celu lepszej indeksacji przez przeszukiwarki. Aktualizacje wynikające ze zmian w systemie.

17 Sierpnia 2005

Ogólnie zaległe informacje

Serwer w międzyczasie zmienił swoją lokalizacje (z moją - Sauron) zmianą pracy. Równocześnie moja ostatnia aktywność była bardzo znikoma ale niebawem się zrehabilituję! :) Zakończyliśmy ankietę odnośnie tego co sądzicie o Almanachu - niebawem wynik i krótkie podsumowanie.

16 stycznia 2004

Dodany moduł ankietowy i ankieta

Dodałem moduł ankietowy oraz pierwszą ankietę. W związku z tym, że od około tygodnia Almanach jest wyszukiwalny z poziomu Google, pojawia się wiele nowych osób - ciekawi jesteśmy ich opinii na temat naszej pracy...

25 grudnia 2003

Zmiana serwera dla Almanachu

Ze względu na niestabilność poprzedniego serwera przeniosłem silnik Almanachu i jego zasoby graficzne na inny serwer (baza pozostaje gdzie była). Do poniedzialku (29 grudnia) może w związku z tym, brakować pewnych obrazków w hasłach.

8 grudnia 2003

Nowe forum FREHy "Almanach Historyczny"

Po uzgodnieniach z Watcher'em z FREH'y, otworzyliśmy forum "Almanach Historyczny" - zakładamy iż będzie można tam podyskutować o proponowanych zmianach, rozstrzygać sytuacje sporne lub po prostu zasięgnąć rady większego grona. Mam również nadzieje iż umożliwi to w jakimś stopniu zintegrowania FREH'y i Almanachu Historycznego.

29 listopada 2003

Zmieniliśmy cały "layout" Almanachu na nowy...

Mam nadzieje że z pozytywnym skutkiem. Autorem nowego projektu graficznego i logo jest Adam Dzidowski

20 listopada 2003

Otworzenie Almanachu dla ludzi z zewnątrz i czekamy na odzew...

Po licznych zmianach w Almanachu o których można poczytać tutaj, postanowiliśmy otworzyć go dla ludzi z zewnątrz. Jak na razie, mimo wielu odwiedzin odzew jest niewielki a większość ludzi usilnie stara się nie czytać wstępu i szukać informacji o "cepach", "karwaszach"...

12 listopada 2003

Pierwsze próby z silnikiem Wikipedii i zmiany kodu w kierunku pierwotnych założeń Almanachu

Po próbach wszystkie co jest dostępne na rynku Open Source i szacowaniu za i przeciw stworzenia wszystkiego od początku wybór padł na Wikipedię. Jako jednak, że posiada ona bardzo otwarty system edycyjny, brak motywacji w formie statystyk, użytkowników i ich przynależności do różnych grup - wymagane są dość liczne zmiany.