Z Almanach
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witaj na stronach Almanachu Historycznego, czyli próby stworzenia jak najpełniejszego kompendium wiedzy przydatnej podczas odtwarzania historii w naszych czasach.

Ogólne informacje

Almanach w obecnej formie ciągle wymaga jeszcze bardzo wiele pracy, by stać się prawdziwie przydatną publikacją. Dlatego zachęcam wszystkich do dodawanie informacji od siebie, wystarczy stworzyć użytkownika - to do niczego NIE zobowiązuje!
Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania systemu proszę spisywać tutaj lub wysyłać pocztą elektroniczną na adres sauron(at)ordugh . org.
Wszelkie propozycje zmian działania Almanachu proszę wpisywać tutaj.

Losowa ilustracja
Lniane majtki (typu męskiego, choć mogły tez należeć do kobiety). Łatane trzykrotnie, nachodzącymi na siebie lnianymi wstawkami. Wraz z innymi przedmiotami (łącznie 25m3 przedmiotów), stanowiły wypełnienie izolujące pomiędzy dobudowywanym ok. 1480 roku nowym piętrem zamku. Patrz dalej - bielizna z Lengberg
Losowy artykuł

Mila piwna

Mila piwna (łać. mille - tysiąc) to dawna jednostka miary długości, wprowadzona prawdopodobnie po raz pierwszy przez króla Niemiec Henryka I Ptasznika w X wieku, podczas rozstrzygania jednego z wielu sporów prowadzonych między miastem a gminami i klasztorami dotyczącego monopolu handlu piwem.[1]
  1. "Gawędy o piwie", Pri ... Patrz dalej >>>


Informacje o Almanachu
Informacja dla Autorów