Mycie zębów

Z Almanach
Wersja z dnia 21:25, 18 lip 2012 autorstwa Sauron (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{zalążek artykułu}} Używanie specjalnych narzędzi do czyszczenia zębów ma długą tradycję. Najpierw były to gałązki drzew, rybie ości i pióra ptaków...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.

Information icon4.svg

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli posiadasz wystarczającą wiedzę i materiały źródłowe, pomóż go nam rozwinąć!
Pamiętaj jednak o zasadach edycji artykułów.

Używanie specjalnych narzędzi do czyszczenia zębów ma długą tradycję. Najpierw były to gałązki drzew, rybie ości i pióra ptaków (naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego odkryli fragmenty drewnianych wykałaczek już w szczęce neandertalczyka). Pierwsze szczoteczki do zębów przypominające dzisiejsze pojawiły się prawdopodobniej na przełomie XV i XVII wieku w Chinach. W europie na podobny pomysł wpadł dopiero pod koniec XVIII Anglik William Addis. Masową ich produkcję rozpoczęto zaś w USA w roku 1885. Do wyrobu szczoteczek używano wówczas m.in. sierści koni, borsuków i niedźwiedzi.[1]

Bibliografia

  1. "Świat wiedzy" 8/2012; "Od kiedy używamy szczoteczek do zębów?", str. 18