Almanach:Jak edytować stronę

Z Almanach
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.

W Poradniku Autora Almanachu zostały wydzielony dwie duże części:

Inne uwagi:

  • Często wygodniej jest używać operacji "kopiuj i wklej" między używanym przez siebie edytorem tekstu, a oknem przeglądarki przeznaczonym dla edycji hasła, zamiast bezpośrednio edytować w polu tekstowym formularza. Umożliwia to np. sprawdzanie ortografii. Poza tym można wklejać teksty które napisało się wcześniej będąc off-line.
  • Można również otworzyć osobne okno do edycji i do "gotowej" wersji hasła (i używać klawiszy "Zapisz" strony i "Odśwież" przeglądarki). Zachęcamy jednak do używania przycisku Obejrzyj na stronie przed użyciem Zapisz.
  • Z przyczyn porządkowych zalecane jest stosowanie linków dodatkowych na końcu tekstu, opisanych wyrażeniem "Zobacz też:" (wybrane z powodu przeważającej popularności), oraz stosowanie list w przypadkach, gdy jest więcej dodatkowych linków (z powodu czytelności). Dobrze byłoby nie powtarzać w sekcji 'zobacz też' linków występujących już w artykule.
  • Jeśli jesteś zalogowany, możesz w Dyskusjach posługiwać się mechanizmem trzech lub czterech tyld "~".
    • Po wpisaniu trzech tyld uzyskasz w tym miejscu po zapisaniu link do swojej strony domowej na Wikipedii, a zarazem rodzaj podpisu (przydaje się jak ma się długi nick)
    • Po wpisaniu czterech tyld uzyskasz w tym miejscu po zapisaniu oprócz linku (podpisu) także aktualną datę i czas

Zobacz również: